Výměna pneumatik | KPK autoopravna

+420 602 512 010

Výměna pneumatik

Odborná výměna pneumatikmontáž a demontáž, včetně prodeje pneu, opravy defektů nebo uskladnění pneu dle potřeby. Neváhejte navštívit náš pneuservis v blízkosti Brna, překvapíme vás svou rychlostí výměny pneumatik a dobrými cenami.

Kdy provést výměnu pneumatik?

Pneumatiky je nutné měnit nejen na jaře a na podzim, tedy před a po skončení zimní sezóny z letních na zimní a naopak, ale také je průběžně rotovat mezi nápravami, aby se kola opotřebovávala rovnoměrně.

Interval prohození udává návod k obsluze, obecně se doporučuje provést záměnu každých 8 000 – 10 000 ujetých km. Zejména u automobilů s předním náhonem se výrazně více sjíždějí přední pneumatiky, u nich je proto záměna nezbytná a doporučuje se provést i dříve, než je popsáno. Při výměně je také důležité si uvědomit, zda jezdíme na pneumatikách se směrovým dezénem – ty prohazujeme pouze mezi nápravami, nikdy ne na opačnou stranu auta, aby se netočily v protisměru.

Na co při výměně pneumatik nezapomenout

  • seřízení geometrie kol – špatnou geometrii poznáte snadno, auto nejede přímo, ale směřuje k jedné straně, i když volant držíte rovně. Seřídit nápravy byste měli při každé výměně kol, nejméně ale 1x ročně.
  • vyvážení kol – špatně vyvážené pneumatiky se při jízdě vyšší rychlostí rozechvívají a tento třes se přenese na celou karoserii. Cestující tento nepříjemný třes cítí, jízda není tak pohodlná, navíc se pneumatiky opotřebovávají více, než když jsou dobře vyvážené. Současně může kvůli rezonanci docházet k uvolňování plastů a jiných částí vozu.
  • výměna ventilů – ventily pneumatik jsou při jízdě zatíženy odstředivou silou tím vyšší, čím rychleji jedeme. Aby byla vzduchotěsnost pneumatiky opravdu spolehlivá, je nutné ventily zkontrolovat při každé výměně.
  • kontrola huštění pneu – správný tlak v pneumatikách nejen prodlužuje jejich životnost, ale zejména zvyšuje bezpečnost jízdy. Špatně nahuštěné pneumatiky lze poznat pouhým pohledem, přehuštěné jezdí jen po prostřední části běhounu a výrazně jej opotřebovávají, podhuštěné zase mají sjeté hlavně okraje. V obou případech nesedí pneumatika na silnici celou svou plochou a manévrování s autem není tak bezpečné.

Objednat výměnu pneumatik

Položky označené * jsou povinné.

Výměna pneumatik
Výměna pneumatik
Výměna pneumatik


Kde nás najdete

Na Návsi 3, Jiříkovice 664 51
5km od Brno-Slatina

mobil: +420 730 511 774
mobil: +420 602 512 010
telefon: +420 544 243 533
e-mail:

Car Fleet Service